Auto części
Skup złomu

Wzory oświadczeń i upoważnień

Tutaj znajdziesz niezbędne dokumenty wymagane przy złomowaniu pojazdu – autokasacji.

Upoważnienie do złomowania pojazdu

Jeżeli chcemy zezłomować samochód, który posiada współwłaściciela mamy dwie możliwości rozwiązania takiej sytuacja:

  1. Przy dopełnieniu formalności muszą być obecne wszystkie osoby będące właścicielami auta. Poza dokumentami auta trzeba mieć ze sobą swoje dowody osobiste.
  2. Inną możliwością jest napisanie upoważnienia przez współwłaściciela, w który upoważni daną osobę do załatwienia wszelkich formalności. W takim upoważnieniu powinny się znaleźć dane auta (VIN, numer rejestracyjny, marka, model) oraz dane właścicieli samochodu (adresy, PESEL,numery dowodów). Warto także zrobić skan dowodu osoby wypełniające upoważnienie. Poniżej znajduje się wzór upoważnienia do złomowania pojazdu.


OŚWIADCZENIE O UTRACIE KARTY POJAZDU

Karta pojazdu to ważny dokument, który przypisany jest do każdego samochodu zarejestrowanego w Polsce po 1 lipca 1999 roku. Karta zmienia właściciela wraz z samochodem. W karcie pojazdu znajdziemy: właścicieli samochodu, daty rejestracji, dane auta i jego parametry techniczne.

W przypadku zgubienia Kart Pojazdu należy złożyć wniosek o wydanie wtórnika w Wydziale Komunikacji w Urzędzie Miasta lub Starostwie Powiatowym. Do wniosku należy dołączyć oświadczenie o utracie dokumentu. Należy przedstawić także dowód rejestracyjny pojazdu. Koszt wydania wtórnika wynosi 500 złotych.

OŚWIADCZENIE O UTRACIE TABLICY REJESTRACYJNEJ

Zgodnie z obowiązującymi przepisami z samochodu możemy korzystać tylko w wypadku gdy posiada tablice rejestracyjne (za ich brak jest mandat). W przypadku gdy tablice zostały nam skradzione należy powiadomić Policję, natomiast gdy zgubimy tablice sprawę zgłaszamy w Wydziale Komunikacji. Tam składamy oświadczenie o utracie tablic rejestracyjnych. Dzięki temu możemy wystąpić o wtórniki tablic z dotychczasowymi numerami.