Kasacja pojazdów
Auto części

Złom stalowy i metale kolorowe

Złom to określenie przedmiotów metalowych, które mogą być dalej przetwarzane. Chcąc pozbyć się więc niepotrzebnego złomu, warto oddać go do punktu skupu. Wówczas nie tylko otrzymujemy dodatkowe środki finansowe, ale także mamy świadomy wpływ na ochronę środowiska naturalnego oraz pewność, że zostanie on właściwie przetworzony. Przedmioty, które trafiają do punktu skupu są przetapiane i ponownie wykorzystywane w zakładach produkcyjnych a to znacznie redukuje emisję zanieczyszczeń w porównaniu do wytopu stali i żeliwa z rud a także zmniejsza zużycie wody.

Cena złomu

Ile kosztuje złom stalowy oraz metale kolorowe, możemy sprawdzić na stronie internetowej punktu skupu Łomzik. Warto skorzystać z umieszczonego poniżej kalkulatora i obliczyć, ile wart jest nasz złom. Jest to jednak cennik skupu złomu jedynie orientacyjny i obliczona kwota jest podawana wyłącznie w celach poglądowych. W celu poznania aktualnej ceny złomu stalowego oraz ceny skupu złomu metali kolorowych, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu ze skupem.

Ze względu na bardzo dynamiczną sytuację zmian cen surowców prosimy o kontakt lub kontakt telefoniczny: +48502693240

Kalkulator ceny złomu

* Podane kwoty są cenami orientacyjnymi, zastrzegamy sobie możliwość do zmiany ceny ostatecznej


Skup złomu stalowego

W celu sprawnego i poprawnego przetwarzania oraz recyklingu złomu wprowadzono klasyfikację, którą posługują się wszystkie punkty skupu złomu. Głównym kryterium podziału jest surowiec, z jakiego złom został wyprodukowany (w całości bądź w większości). Najbardziej powszechną klasą złomu jest złom stalowy. Jest to wyjątkowy surowiec, a jego właściwości sprawiają, że jest powszechnie wykorzystywany w wielu branżach i dziedzinach gospodarki. Zalicza się do niego odpady produkcyjne i poamortyzacyjne, konstrukcje z rozbiórek budynków, blachy, wióry, pokrycia karoserii samochodowych, elementy mebli i maszyn itp.. Odznacza się dużą podatnością na recykling, a jednocześnie nie traci swoich właściwości w tym procesie. To sprawia, że materiał ten jest chętnie przyjmowany z punktach skupu złomu jednak złomu stalowego cena jest jedną z najniższych.

Klasyfikacja złomu

Klasyfikacja złomu stalowego wyróżnia złom wsadowy oraz niewsadowy. Podział ten wynika z możliwości dalszego zużycia odzyskanego surowca.

 • złom wsadowy - odpad o parametrach umożliwiających wykorzystanie jako wsad do pieców hutniczych. Pozwalają na to jego parametry fizyczne, skład, wymiary i masa. Minimalna grubość złomu wsadowego wynosi 4 mm, a pozostałe wymiary 1500 x 500 x 500 mm.
 • złom niewsadowy – elementy stalowe, które najpierw należy poddać odpowiedniej obróbce termiczno-mechanicznej, zanim możliwe będzie ich użycie jak wsad do pieców hutniczych. Są to elementy stalowe o wymiarach przekraczających te, które są ustalone dla złomu wsadowego.

Skup metali kolorowych

Metale kolorowe zwane są również metalami nieżelaznymi. Są to metale i ich stopy, nie zawierające domieszek żelaza. Zalicza się do nich m.in. miedź, mosiądz, aluminium, brąz, cynk i cynę a także ołów. Mają niezwykle szerokie zastosowanie i wykorzystywane w każdej branży. Charakteryzują się dobrym przewodnictwem cieplnych, odpornością na korozję oraz wysoką plastycznością. Odróżnia je od innych metali wysoki połysk. Wykorzystywane są do produkcji rur, drutów, prętów, profili, kątowników, blach, ceowników i innych profili. Znajdują się również w opakowaniach spożywczych. Jest to najbardziej dochodowa i pożądana klasa złomu. Można w skupie metali kolorowych zarobić na nich najwięcej, ponieważ ceny złomu kolorowego potrafią być bardzo wysokie.

Skup akumulatorów

Akumulatory wykorzystywane są w urządzeniach elektrycznych oraz w pojazdach. Są rodzajem baterii i okres ich przydatności jest jasno określony, po czym ulegają zużyciu i nie nadają się do dalszego użytkowania. Niestety, zawierają substancje, wyciek których jest bardzo niebezpieczny zarówno dla zdrowia człowieka jak i dla środowiska naturalnego. Są to m.in. rtęć, ołów i kwas siarkowy. Jeśli przedostałyby się do gleby lub wody, spowodowałoby to wiele szkód katastrofalnych w skutkach. Skup akumulatorów jest sposobem na zapobieganie takim sytuacjom. Niedopuszczalne jest wyrzucanie ich do śmietników i wysokość ceny złomu akumulatorów nie powinna być tutaj wyznacznikiem podjęcia decyzji o oddaniu akumulatora do punktu skupu.

Najbliższy skup złomu Łomzik

Wybierając się do skupu złomu stalowego i metali kolorowych, należy wybierać nie tylko najbliższy skup złomu, ale należy sprawdzić czy jest to legalne i sprawdzone złomowisko. Zachęcamy do skorzystania z usług punktu Łomzik, który skupuje:

 • auto złom (stacja demontażu pojazdów),
 • złom stalowy i żeliwny w każdej postaci i w każdej ilości,
 • aluminium (puszki, odlew, elektryczne, inne),
 • miedź i ołów,
 • mosiądz i brąz,
 • cynk i stopy cynku,
 • stale narzędziowe, SW7, SW9, Sw18 i inne,
 • akumulatory ołowiowe,
 • silniki elektryczne i katalizatory,
 • makulaturę, tworzywa sztuczne, palety i inne.

Wszystkich zainteresowanych, chcących dowiedzieć się, po ile złom stalowy i metale kolorowe skupujemy, zapraszamy do kontaktu. Nasi pracownicy poinformują o aktualnej cenie metali kolorowych oraz cenie skupu złomu stalowego. Udzielą również informacji jaka jest cena akumulatorów na złomie. Zdecydowanie jest to miejsce, które warto odwiedzić, ponieważ w przypadku skupu akumulatorów cena również jest konkurencyjna i atrakcyjna.

Nasz punkt skupu złomu:

Koszt transportu jest ustalany indywidualnie na miejscu.

Kontakt